KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 16999033
nr 1699 9033
Adam Hawrylkiewicz
(f. 1938), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade, Stockholm, Galleri Konstuktiv tendens. Olja på duk, 33x45 cm
Adam Ancuta-Hawrylkiewicz, litauisk-svensk målare född 1938 i Vilnius.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 maj 2025
kl 19:53:12
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Adam Hawrylkiewicz
Läs mer om Adam Hawrylkiewicz